O mně

Dana Fialová

Narodila jsem se v roce 1967. Svůj život jsem prožívala v mnoha rolích, jako dítě, dospívající a dospělá, jako sestra, dcera i matka, teta, jako žákyně, studentka i učitelka, posluchačka i přednášející, jako slečna, manželka, rozvedená paní, milenka, partnerka, kamarádka, sportovkyně, zraněná, nemocná i zdravá, jako podřízená i šéfka, zaměstnankyně i podnikatelka... V některých těchto rolích stále žiji, některé jsem opustila, do některých se občas vracím a stále poznávám nové. V posledních několika letech si ale všechny své životní role užívám.

Vždycky jsem měla spoustu aktivit a studium mi šlo snadno. Svá studentská léta jsem zakončila studiem matematiky. Matematika mě bavila, protože se v ní nic „neokecávalo“, vše bylo jasné a logické, vše do sebe zapadalo a navíc se dalo dokázat, zda je to pravda či ne. Matematiku jsem učila, psala cvičebnice a věnovala se vědecké práci. Pak jsem zkoušela jiná zaměstnání jako reklamu a projekty. Závodně jsem sportovala a byla často nemocná. Několikrát jsem v nemocnici bojovala o holý život.

Ještě v dobách totalitního režimu jsem četla o bylinkách, sbírala je a míchala čaje sobě i přátelům. Četla jsem o výživě, zkoušela různé druhy stravy jako makrobiotiku a vegetariánství. Po revoluci jsem navštěvovala léčitele, homeopaty, kineziology a další představitele alternativní medicíny. V „nové“ době bylo informací mnoho a já je doslova hltala. Také jsem absolvovala množství kurzů zaměřených na zdraví, osobní rozvoj a podobnou tématiku.

Za jeden z klíčových momentů ve svém životě považuji to, že se mi dostala do ruky knížka od Zdeny Jordánové "Tvoje dítě jako šance pro tebe". Přečetla jsem ji a poprvé navštívila poradnu paní Jordánové. Následně jsem pak absolvovala cyklus jejích kurzů. Přijala jsem odpovědnost za svůj život a pochopila, že mohu žít život, který chci.

V současnosti pracuji ve své soukromé poradně a organizuji semináře. Opět naslouchám příběhům lidských osudů, stále mě to zajímá a baví, ale teď už jejich příběhy vidím v novém světle. Vidím v nich souvislosti, a stejně jako v matematice mi vše připadá logické. Pomáhám svým klientům se v jejich příbězích orientovat, najít a pochopit souvislosti. Pomáhám jim nalézt řešení a objevit vlastní cestu životem.